سفر به سانتاندر – اسپانیا (1) – پرواز

ورود من به شهر لیسبون یکی از روزهای عجیب زندگی من بود. یکی از اون روزهایی که از صبح اول وقت هیچ چیز درست پیش نمی رود. من روزی که وارد لیسبون شدم، روز خیلی خیلی بدی داشتم. توی فرودگاه ایران پیش از حد در صف تحویل بار معطل شدم و این باعث شد که نتوانم با خانواده ام خداحافظی کنم. به دلیل تاخیر هواپیما بارهای ما به لیسبون نرسید و من دو روز تنها لباسی که داشتم لباسی بود که تنم بود که البته اونم توی هواپیما کثیف شده بود. تنها اتفاق خوب اون روز آشنایی من با یک خانم دکتری همسن خودم بود که توی پرواز ما بود و برای کنفرانس به پرتغال سفر می کرد. همه این اتفاقات به علاوه مواجهه من با این واقعیت که یک سال آینده را به دور از همه کسانی که میشناسم و در تنهایی در لیسبون سپری خواهم کرد، باعث شده بود که فرودگاه لیسبون برای من یک جای خوفناک باشد. هیچ خاطره ای از این فرودگاه نداشتم به جز صف چک پاسپورت و در خروجی فرودگاه.

24 تا 28 جون برای شرکت در یک نشست از طرف دانشگاه عازم شهر سانتاندر در شمال اسپانیا بودم. تمام هزینه های این سفر به عهده دانشگاه بود به طوری که ما فاکتور هزینه ها را به دانشگاه می دهیم و اونها پول را به ما برمی گردانند. برای منی که در سال گذشته سنت سنت (قرون قرون خودمون) خرج کرده بودم به معنای حالی به حولی بود. اولین مسئله ای که در این سفر برای من پیش آمد، اشتباه تایپی در نام خوانوادگیم بود. بلیط هواپیما را همکارم که با من همسفر بود تهیه کرده بود و نام خوانوادگی من را غلط وارد کرده بود. البته این کارها از پرتغالی ها برمیاد ولی این اشتباه به حدی کوچک بود که تا شب پرواز متوجه آن نشده بودم.

یکی از چیزهایی که اینجا یاد گرفتم مسئله Online-check in است. برای اینکه در فرودگاه معطل نشوید، یک روز قبل از پرواز می توانید از طریق انترنت مراحل چک این را انجام دهید و کارت پرواز خودتان را دریافت کنید. من وقتی سعی داشتم این مرحله را انجام دهم متوجه اشتباه تایپی شدم و با شرکت هواپیمایی تماس گرفتم. با وجود اینکه توی سایتشون گفته بودند در صورت مغایرت اسم با مدارک شناسایی، اجازه سوار شدم به هواپیما را نمی دهند، به من گفتند مهم نیست و مشکلی وجود ندارد. در فرودگاه هم به خاطر اینکه کارت پرواز داشتم، فقط کارت پرواز را چک کردند.

با توجه به اینکه ما در منطقه شنگن پرواز می کردیم، هیچ جا مدارک اقامتی ما چک نشد. تنها برای سوار شدن به هواپیما کارت شناسایی می خواستند که من کار اقامتم را نشان دادم. آنها هم توجه چندانی نکردند و فقط بارکد آن را با بار کد کارت پرواز اسکن کردند. شبیه یک پرواز داخلی بود.

من برای رقتن به سانتاندر اول به مادرید و بعد از آنجا به سانتاندر سفر کردم. فرودگاه مادرید فرودگاه بسیار بزرگی بود و از دو سایت کاملا مچزا تشکیل شده بود. قسمت جالب این بود که برای رفت و آمد بین دو سایت، چیزی شبیه مترو دارند ولی این قطار راننده نداشت و همه چیز مکانیزه کنترل میشد.

با توجه به تاخیری که در پرواز دوم ما وجود داشت، مجبور شدیم شام را در فرودگاه بخوریم. قیمت رستوران ها در فرودگاه به راحتی 3 برابر بیرون بود. ما که خوب به هزینه دانشگاه بودیم …. :دی ولی در مسیر برگرشت یاد گرقتم بهترین انتخاب در فرودگاه مک 2نالد است. چون قیمت غذاهایش با بیرون یکی است که ایم اون را به ارزانترین رستوان در فرودگاه تبدیل می کند.

4 thoughts on “سفر به سانتاندر – اسپانیا (1) – پرواز”

 1. سلام دوست عزیز!
  داشتم در مورد لیسبون مطلب سرچ میکردم که به وبلاگت رسیدم بسی لذت بردم!
  امیدوارم موفق باشی……….
  از اینکه تو وبلاگم ببینمت خوشحال میشم……..
  با احترام
  دانیال

Comments are closed.